Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Stargard
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Zintegrowany Plan Zrównoważonej Mobilności dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego na lata 2016-2023

Zaproszenie na spotkanie w sprawie Zintegrowanego Planu Zrównoważonej Mobilności
dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego na lata 2016-2023

 

Wójt Gminy Stargard wraz ze Stowarzyszeniem Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego zaprasza mieszkańców gminy Stargard na spotkanie w dniu 23.06.2016r., o godz. 16.00, które odbędzie się w sali nr 111 ( I piętro ) w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego 17 w Stargardzie, w  sprawie projektu „Zintegrowanego Planu Zrównoważonej Mobilności dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego na lata 2016-2023”.

Efektywny oraz skuteczny transport publiczny tworzy istotny fundament lokalnej społeczności i gospodarki, a tym samym mobilność czyli swoboda przemieszczania się po danym jednorodnym obszarze funkcjonalnym, ma bezpośredni wpływ na jakość życia mieszkańców na tym obszarze. Odpowiednie kształtowanie mobilności w Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym (SOM) powinno umożliwiać prawidłowy i zrównoważony rozwój społeczny oraz gospodarczy obszarów zurbanizowanych – miejscowości w SOM, zapewniać równoważny wybór rodzaju i środka transportu, umożliwiać dostępność komunikacyjną do ważnych dla społeczności SOM celów i źródeł podróży, usprawniając i podnosząc wydajność transportu oraz przemieszczania się osób i towarów, a także zapewniać odpowiedni poziom życia mieszkańców SOM oraz chronić środowisko naturalne i antropogeniczne.

Na spotkaniu z mieszkańcami przekazane zostaną informacje o planowanych działaniach w sferze zrównoważonej mobilności na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Anna Troszczyńska 16-06-2016 10:35
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 16-06-2016
Ostatnia aktualizacja: Anna Troszczyńska 16-06-2016 10:41