Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Stargard
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

INFORMACJA O ZASADACH LOSOWANIA NUMERÓW DLA LIST KANDYDATÓW NA RADNYCH

Stargard Szczeciński, dnia 20 października 2014 r.

 

GMINNA KOMISJA WYBORCZA

w Stargardzie Szczecińskim

 

INFORMUJE

O ZASADACH LOSOWANIA NUMERÓW

DLA LIST KANDYDATÓW NA RADNYCH W WYBORACH

ZARZĄDZONYCH NA DZIEŃ 16 LISTOPADA 2014 R.

1. Gminna Komisja Wyborcza w Stargardzie Szczecińskim na podstawie art. 410 § 7 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2011 r. Nr 21 poz. 112 z późn. zm.) przyznaje numery listom kandydatów tych komitetów wyborczych, którym nie został przyznany numer przez Państwową Komisję Wyborczą ani przez komisarza wyborczego. Numery te Gminna Komisja Wyborcza w Stargardzie Szczecińskim przyznaje, w drodze losowania najpierw listom kandydatów tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały kandydatów w więcej niż jednym okręgu wyborczym spośród numerów po numerach przyznanych przez Komisarza Wyborczego w Szczecinie, a następnie listom kandydatów komitetów wyborczych, które zarejestrowały kandydatów tylko w jednym okręgu wyborczym spośród numerów następujących po numerach wykorzystanych wcześniej.

2. Losowanie odbędzie się publicznie w dniu 23 października 2014 r. o godz. 15:30 w Sali Konferencyjnej nr 201 Urzędu Gminy Stargard Szczeciński, Rynek Staromiejski 5.

3. Losowanie będzie przeprowadzone w następujący sposób:

1) dwa pojemniki będą umieszczone w widocznym miejscu. Do jednego pojemnika zostanie włożonych tyle kartek z kolejnymi numerami dla list, ile jest uprawnionych komitetów. Do drugiego pojemnika zostaną włożone kartki z nazwami komitetów wyborczych. Oba rodzaje losowanych kartek będą umieszczone w nieprzezroczystych kopertach,

2) czynności losowania dokonają dwaj członkowie Gminnej Komisji Wyborczej. Jedna osoba będzie losowała numer dla list, zaś druga osoba - nazwę komitetu wyborczego. Wylosowany numer i nazwa komitetu będą odczytywane przez losujące osoby,

3) wyjęte z pojemników kartki będą łączone i zszywane; stanowić one będą dokumentację losowania.

4. Z przeprowadzonego losowania zostanie sporządzony protokół, a informacja o przyznanych numerach list kandydatów zostanie niezwłocznie podana do wiadomości publicznej na stronie internetowej Urzędu Gminy Stargard Szczeciński.

PRZEWODNICZĄCY GMINNEJ KOMISJI WYBORCZEJ w STARGARDZIE SZCZECIŃSKIM

Lucyna Ławniczak

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Robert Lange 20-10-2014 10:35
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 20-10-2014
Ostatnia aktualizacja: Robert Lange 20-10-2014 10:36